Na oficjalnym kanale Telegram giełdy DragonEx, 25 marca ukazał się post dotyczący udanego ataku hakerskiego na giełdę kryptowalut.

Incydent – opisany jako „ataki hakerów”, doprowadził do kradzieży zarówno bazy użytkowników, jak i również ich środków z wirtualnych portfeli. Atak miał miejsce 24 marca i został natychmiast wykryty przez DragonEx. Administrator z giełdy powiadomił użytkowników, że:

„Część aktywów została już odzyskana, a my dołożymy wszelkich starań, aby odzyskać resztę. Kilka administracji sądowych zostało poinformowanych o tej sprawie dotyczącej cyberprzestępczości, w tym w Estonii, Tajlandii,Singapurze, Hongkongu itp. Pomagamy policjantom w prowadzeniu dochodzeń. Wszystkie usługi platformy zostaną zamknięte, a dokładna sytuacja odzyskiwania strat majątkowych zostanie ogłoszona za tydzień ”.

Administrator dodaje, że jeśli chodzi o straty klientów platformy, „DragonEx weźmie na siebie odpowiedzialność bez względu na wszystko”.

Drugi post administratora ostrzegał użytkowników, że oficjalna obsługa klienta DragonEx nigdy nie żąda poufnych informacji, takich jak „hasła,kod weryfikacyjny e-mail, kod GA, kod SMS i klucz prywatny do transferu”. Post poinformował o czujności wobec podejrzanej komunikacji i podał użytkownikom dane kontaktowe do uzyskania oficjalnej pomocy w zakresie ochrony integralności prywatnych danych.

W kolejnym poście, 26 marca, administrator giełdy wydał aktualizację, określając 20 adresów portfelowych, na które uważa się, że skradzione aktywa zostały przeniesione. Były to między innymi adresy do przechowywania takich kryptowalut jak: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH),EOS, Ripple (XRP), Litecoin (LTC), a także kilka innych, mniejszych altcoinów z rynku.

Według danych CoinMarketCap, DragonEx zanotował obrót 187 704 466 dolaróww transakcjach na 24 godziny przed tym wydarzeniem.

Ostatnia aktualizacja :