Blog Binance opublikował raport wskazujący na dowody tego, że trwająca od 15 miesięcy bessa na rynku kryptowalut znalazła swoje “dno”. Według niego, od pewnego okresu są odnotowywane stałe wzrosty, lub inaczej – odzyskiwanie dawnej wartości – kryptowalut, co może wskazywać na osiągnięcie minimów trwającego cyklu. Dużą nadzieję inwestorom w głównej mierze dał kwiecień (mamy dopiero jego połowę), podczas którego Bitcoin wypracował 3/4 swojego tegorocznego wzrostu równego na dzień dzisiejszy około 40%.

 Roczny wykres Bitcoin’a. Źródło : https://coinpaprika.com

Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę to, iż już raz dno było ogłaszane, gdy cena Bitcoin’a spadła do poziomu 6000$, co jak później się okazało było dopiero przystankiem, przed prawdziwym spadkiem. Jednak w tym momencie znacznie więcej osób mówi o osiągnieciu dołka, co mogą potwierdzać również statystyki, jak na przykład korelacja kryptowalut ze sobą (Bitcoin’a i Altcoin’ów). Jak sugeruje raport Binance, powołując się na zjawisko “efektu stadnego”, irracjonalne zachowanie inwestorów oraz rozwijający się charakter rynku w znacznym stopniu przyczyniły się do korelacji między kryptowalutami.

Eksperci po analizie wykresów wnioskują również, iż okresy dużej korelacji Altcoin’ów odpowiadały zmianie trendu na Bitcoinie.

Badanie Binance wykazało też, że “hodlowanie” zazwyczaj ma miejsce w okresie bessy rynkowej, a środki te stają się aktywne tylko po dużych i znaczących “bullishowych” wybiciach. Jak wcześniej informował Bitcoinist, Tom Lee z Fundstrat stwierdził, że “byki”, które trzymały się z dala od rynku od końca roku 2017, wracają na scenę.

 

Ostatnia aktualizacja :