Krypto giełda Bakkt planuje przeprowadzić testy kontraktów terminowych (futures) na Bitcoinie (BTC) na początku lipca tego roku. Prezes giełdy, Kelly Loeffler ogłosiła to dziś we wpisie na Medium. Jak dodaje, całość została przygotowana we współpracy ze spółką macierzystą Bakkt, Intercontinental Exchange, a dokładniej z jej oddziałami – ICE Futures US oraz ICE Clear US. Loeffler napisała :

“Prace trwały w bliskim kontakcie z Komisją Handlu Towarami Terminowymi (Commodity Futures Trading Commission-CFTC), aby spełnić potrzeby naszych klientów w zakresie handlu, przejrzystości i pewności rynkowej oraz są zgodne z przepisami federalnymi”.

” W ciągu najbliższych kilku tygodni w kolaboracji z partnerami z ICE będziemy współpracować z naszymi klientami, aby przygotować się do akceptacyjnych testów użytkowników (UAT) dla kontraktów terminowych i nadzoru, których startu spodziewamy się w lipcu. Więcej szczegółów podamy w kolejnych postach, lecz spodziewamy się skorzystać z UAT, aby upewnić się, że klienci mają czas na oswojenie się i mogą testować model tradingu i nadzoru, który zbudowaliśmy dla ich satysfakcji”.

Produktami, o które ICE Futures wnioskował do CFTC w celu uzyskania zgody organu regulacyjnego są dwa główne kontrakty terminowe na Bitcoinie : kontrakty z rozliczeniami dziennymi i miesięcznymi.

Ostatnia aktualizacja :