binance dex

 

Binance DEX, zdecentralizowana giełda rozwijana w ramach projektu Binance Chain, zakaże trading’u na swojej platformie mieszkańcom 29 państw. Wśród zbanowanych państw znalazły się między innymi USA, Białoruś, Bośnia i Harcegowina oraz Chorwacja. Przepis ma wejść w życie z początkiem lipca.

Na portalu Reddit wielu użytkowników uznało tę decyzję za dość niejasną. Prawdziwa zdecentralizowana giełda nie powinna wymagać weryfikacji KYC (Know-Your-Customer). Co jednak bardziej istotne, nie powinno to zależeć od jakiegokolwiek centralnego organu.

dex
Źródło : https://steemit.com

Pojawiło się wiele komentarzy wskazujących na nieuczciwość giełdy Binance. Jest również część użytkowników, która stwierdziła, że Binance DEX od początku nie miała być tradycyjną giełdą zdecentralizowaną.

Użytkownik o nick’u rekkktttt napisał : “Oczywiście, że nią nie jest. Nie posiada funkcji prawdziwej DEX. Istnieje tylko po to, żeby pompować BNB i nic poza tym”. Ciężko stwierdzić, czy takie są prawdziwe intencje Binance, jednak pokazuje to tylko frustrację społeczności na wieść o zbanowaniu grupy 29 państw.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Changpeng Zhao, CEO Binance, już w lutym 2019 podkreślił, że Binance DEX nie będzie w pełni zdecentralizowaną giełdą. “Nie nazywajcie tego DEX’em. Nazwijmy to giełdą działającą na wielowęzłowym, szybkim blockchainie , gdzie użytkownicy mają kontrolę nad swoimi środkami. Do tego wszystko na szybkim i prostym interfejsie. Tyle”. Teoretycznie więc, użytkownicy nie powinni mieć pretensji po wprowadzeniu takiego zakazu.

dex
Źródło : https://twitter.com

 

Ostatnia aktualizacja :