Południowo – koreański portal Korea Times doniósł dziś, iż giełda Bithumb (pochodząca również z Korei Południowej) w wyniku znacznych spadków na rynku kryptowalut w roku 2018, odniosła około 180 milionów $ straty. Jest to ogromna suma biorąc pod uwagę fakt, że sprzedaż wzrosła o 17% w porównaniu z rokiem 2017. Mimo tak druzgocących statystyk, Bithumb przetrwał i dalej rozwija swoje inwestycje, co jest wiadomością pozytywną.

Problemy Bithumb’a spotęgowały również sprawy związane z atakiem hakerskim, który miał miejsce w czerwcu, a skradzione środki opiewały na sumę 32 milionów $.

Nie tylko giełdy odczuły siłę spadków kursów kryptowalut w roku 2018. Producent kart graficznych, Nvidia, równie mocno zareagował na “bear market”, w szczególności pod koniec roku, gdy trwały “wielkie wyprzedaże” na rynku koparek kryptowalut w Chinach oraz wiele kopalni zostało zamkniętych z racji braku opłacalności kopania kryptowalut.

Spadek ze szczytu 292,76$ do dołka w okolicach 124$ oznacza prawie 58% spadek wyceny spółki, co w przypadku rynków tradycyjnych jest wartością równie ogromną.

 Roczny wykres NVIDIA CORP. Źródło : https://tradingview.com

 

Ostatnia aktualizacja :