bitmain

 

Producent koparek do kryptowalut, firma Bitmain, wznawia swoje plany dotyczące swojej pierwszej publicznej oferty sprzedaży akcji (IPO – Initial Public Offering) – informację podał portal Bloomberg w oparciu o informacje od anonimowych osób, lecz związanych z tematem.

Decyzja została podjęta pod wpływem wzrostu ceny Bitcoin’a (BTC), który dynamicznie rośnie od początku roku, a dziś, tj. 22 czerwca, dobił do ceny 10 800 $, co jest najwyższym wynikiem od marca 2018 roku.

Według doniesień anonimowych informatorów, Bitmain planuje już w następnym miesiącu złożyć niezbędne dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W zeszłorocznej prywatnej sprzedaży firma Bitmain została wyceniona na 15 miliardów $, a jej wcześniej planowane IPO w Hong Kongu było wyceniane na blisko 3 miliardy $. Aplikacja tej kampanii wygasła w marcu tego roku.

Jak podają informatorzy, z powodu zwiększonej zmienności cen kryptowalut, firma planuje zmniejszyć swój “target” uzbieranych funduszy. Między 300 a 500 milionów $ ma pochodzić ze sprzedaży akcji na rynku amerykańskim, lecz dokładna liczba nie została ustalona. Jako że cała kampania jest na bardzo wczesnym etapie, wszelkie liczby i szczegóły mogą ulec zmianie.

Rosnące ceny kryptowalut przyciągają coraz większą liczbę osób zainteresowanych tym tematem, a informacje takie jak wprowadzenie własnej kryptowaluty przez Facebook mogą spowodować znaczne przyspieszenie adopcji walut cyfrowych w codziennym życiu.

 

Ostatnia aktualizacja :