CEO JPMorgan spokojny o wpływ Libra na świat finansów
Źródło: CNBC

Jamie Dimon, CEO jednego z największych banków świata – JP Morgan Chase – powiedział, że wprowadzenie kryptowaluty Libra przez Facebooka nie będzie miało większego wpływu na świat finansów w najbliższym czasie.

 

Jak podaje serwis CNBC, wczoraj, tj. 16 lipca, Dimon stwierdził, że jest zbyt wcześnie na spekulowanie roli Libra jako globalnej waluty dla osób nieposiadających konta bankowego. W przeciwieństwie do Sekretarza Skarbu USA Steve’a Mnuchin’a oraz Prezydenta USA Donald’a Trump’a, CEO JPMorgan nie widzi zagrożenia we wprowadzeniu kryptowaluty przez giganta mediów społecznościowych.

“Trzeba spojrzeć na to z większej perspektywy – rozmawiamy o technologii blockchain od 7 lat i niewiele się wydarzyło” – powiedział Dimon podczas telekonferencji z analitykami. “Za trzy lata będziemy mówić o Librze. Nie zawracałbym sobie teraz tym głowy.”

Pod koniec czerwca tego roku, CEO JPMorgan udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że firmy kryptowalutowe trzeba traktować jak realną konkurencję systemu bankowego. Już wtedy podkreślił, że w kryptowalucie Facebook’a nie widzi większego zagrożenia – “Będziemy mieli konkurentów, zarówno tych z przemysłu kryptowalutowego, jak i innego obszaru FinTech “. Dodał również, że przyszłość pieniędzy jest poważnym problemem – niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę tradycyjny bank lub firmę kryptowalutową.

Wokół projektu Libra jest coraz większe zamieszanie powodowane chociażby kontrowersyjnymi tweet’ami Donald’a Trump’a dotyczącymi kryptowalut, czy też ogromną wagą uregulowania nowo wprowadzanej, globalnej waluty cyfrowej. Oczywiście, Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty są również globalne, jednak procent osób, który cokolwiek wie lub kiedykolwiek o nich słyszał jest wciąż niski w światowej skali. Facebook z kolei ma ponad 2 miliardową bazę użytkowników, do których Libra może trafić podana “jak na tacy”. Dlatego też wszelkie instytucje finansowe chcą dopilnować pełnej regulacji tego projektu, który jak twierdzi Jamie Dimon – mimo wszystko, obecnie nie stanowi zagrożenia

Ostatnia aktualizacja :