Coinbase Custody przechowuje kryptowaluty od Grayscale o wartości blisko 3 mld $

 

Firma Grayscale Investments przeprowadziła transfer kilku kryptowalut o łącznej wartości 2.7 miliarda dolarów na portfel największej giełdy kryptowalut w USA, Coinbase.

 

Jak podaje portal Forbes, Grayscale zdeponowała Bitcoin’a (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin’a (LTC), XRP, a także wiele innych tokenów na portfelu giełdy. Grayscale jest jednym, jeśli nie największym, zarządcą krypto aktywów dla inwestorów. Obecna wartość środków firmy jest ponad dwukrotnie wyższa od zanotowanej w pierwszym kwartale 2019 roku, na co wpływ miał duży skok ceny Bitcoin’a.

Coinbase Custody odegra rolę depozytariusza aktywów firmy. Odnoga giełdy Coinbase jest samodzielną, niezależnie finansowaną firmą. Jest także powiernikiem na mocy nowojorskiej ustawy o bankowości państwowej.

CEO Coinbase Custody,  Sam McIngvale, powiedział : “Coinbase Custody, jako firma powiernicza zarejestrowana w stanie Nowy Jork, jest utrzymywana według tych samych standardów powierniczych, co banki krajowe. Oferujemy również jedne z najszerszych ubezpieczeń w branży krypto”. Odnośnie współpracy z Grayscale dodał : “Grayscale i Coinbase przewodziły w zapewnianiu bezpiecznego, zabezpieczonego, godnego zaufania i regulowanego dostępu do aktywów cyfrowych. Grayscale jest uznanym, zaufanym i cennym partnerem dla swoich klientów, więc dostawcy usług powinni być tacy sami”.

W komunikacie prasowym podano, że Coinbase Custody zaczęło przechowywać środki Grayscale 29 lipca. Co ciekawe, sam fakt transferu tych środków był dużym wydarzeniem – był to jeden z największych jednorazowych transferów krypto aktywów, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

Ostatnia aktualizacja :