Giełda Coinbase rozszerza swoją działalność krypto-krypto o kolejne kraje. W artykule na swoim blogu podaje, że rok temu działała w 32 krajach rozmieszczonych na dwóch kontynentach. “W ciągu ostatnich 12 miesięcy jednym z naszych głównych priorytetów było dostarczanie usług Coinbase ludziom we wszystkich zakątkach globu” – tak też się stało i na dzień dzisiejszy, po dodaniu kolejnych 11 państw, Coinbase dostarcza możliwość handlu krypto-krypto w 53 krajach, na 4 kontynentach.

Źródło : https://blog.coinbase.com

Bezpośrednie wymiany krypto-krypto stają się normą i zwiększyły swój udział na giełdach kryptowalutowych, wyprzedzając wymiany fiat-krypto. Waluty cyfrowe przechodzą z fazy “inwestycyjnej” do fazy “użytkowej”, więc pozytywnym skutkiem tego procesu będą kompletnie nowe przypadki użycia kryptowalut, o których prawdopodobnie jeszcze nikt nawet nie myślał. “Możliwość wymiany z jednego krypto na drugie będzie stanowić podstawę tej nowej, zdecentralizowanej gospodarki”.

Źródło : https://blog.coinbase.com

Jak stwierdza autor wpisu źródłowego, ułatwienie dostępu do krypto-aktywów jest początkiem tworzenia otwartego, globalnego systemu finansowego. Dlatego też Coinbase z radością ogłasza, iż od teraz klienci Argentyny, Meksyku, Peru, Kolumbii, Chile, Indii, Hongkongu, Korei Południowej, Indonezji, Filipin i Nowej Zelandii również mogą rejestrować się na Coinbase Pro oraz Coinbase.com i korzystać z bezpośrednich wymian krypto-krypto.

Ostatnia aktualizacja :