Giełda Coinbase ogłosiła dziś, tj. 14 maja, rozszerzenie działania swoich usług o kolejne 50 państw. Równocześnie ogłoszono wsparcie jedynego notowanego na Coinbase stablecoin’a, USD Coin (USDC) w nowych 85 krajach.

Wśród 50 nowych odbiorców usług giełdy Coinbase znalazły się takie kraje jak Brazylia, Mongolia, Mauritius, Urugwaj czy Turcja. Firma rozwija się w zawrotnym tempie oferując trading na swojej platformie w coraz to większej liczbie państw. Niecały miesiąc temu do grupy klientów Coinbase dodanych zostało 11 państw, o czym pisaliśmy na ICOBrands. Po dzisiejszym ogłoszeniu na blogu, usługi Coinbase będą dostępne aż w 103 krajach na całym świecie, co z pewnością będzie miało wpływ na dalszy rozwój kryptowalut.

Opublikowane ogłoszenie dotyczyło również wsparcia stablecoin’a USD Coin w kolejnych 85 krajach. Pozwoli to krypto-trader’om w tych regionach na unikanie niepotrzebnej i niepopularnej wymiany krypto-fiat.

Jak podkreśla autor publikacji : “Stablecoin’y są opłacalne nie tylko dla kogoś, kto handluje kryptowalutami, lecz mają również potencjał by poprawić życie materialne ludzi mieszkających w krajach, gdzie inflacja wyżera resztki ich majątków”.

Najprawdopodobniej pod wpływem ostatnich wydarzeń związanych z Bitfinex’em i Tether’em w ogłoszeniu podkreślony został fakt, że każdy USD Coin poparty jest w 100% jednym dolarem z mającymi co miesiąc audytami jawności pokazującymi tę zależność. Taka postawa, jaką przyjmuje giełda Coinbase zasługuje na pochwałę, ponieważ tylko w jawny i uczciwy sposób kryptowaluty mogą wejść w światowy system finansowy.

Ostatnia aktualizacja :