coinbase kryptowalutowa karta visa

 

Coinbase, amerykańska giełda kryptowalut oferująca usługę portfela kryptowalutowego, uruchomiła swoją kartę debetową Visa w sześciu krajach europejskich, informuje CNBC.

Na dzień dzisiejszy użytkownicy portfeli z Hiszpanii, Niemiec, Francji, Włoch, Irlandii i Holandii będą mogli korzystać z kart, które synchronizują się bezpośrednio z kontami Coinbase. Nowość składa się z aplikacji mobilnej na iOS lub Androida, jak i z fizycznej karty, którą można wykorzystać do wypłaty kryptowalut z bankomatów.

Nowa oferta Coinbase rzekomo pozwala użytkownikom na wydawanie posiadanych kryptowalut, u każdego sprzedawcy, który akceptuje karty Visa. Użytkownicy mogą zdecydować, którą kryptowalutę chcą wykorzystać do dokonania płatności w aplikacji, a Coinbase następnie konwertuje krypto na gotówkę doliczając swoją opłatę transakcyjną.

CEO Coinbase U.K. Zeeshan Feroz powiedział:
„Możesz kupić artykuły spożywcze za Bitcoin (BTC), a następnie chwilę później kawę za Litecoin (LTC).” 

Karta została uruchomiona po raz pierwszy dla użytkowników w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku. Karta została wydana przez Paysafe Financial Services Limited, która jest nadzorowana przez Financial Services Authority jako certyfikowany emitent pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych.
Giełda w San Francisco znacznie rozszerzyła swoją ofertę w ciągu roku. W zeszłym miesiącu rozszerzyła działalność handlową na 50 kolejnych krajów i dodała wsparcie handlowe dla swojego stablecoina (USDC) w 85 krajach. Coinbase dodał również dai stablecoin do swojego programu Coinbase Earn, który nagradza użytkowników krypto za oglądanie filmów edukacyjnych.

Pomimo wprowadzenia wielu nowych dodatków, Vice President of Business, Data and International firmy Coinbase Emilie Choi powiedziała, że ​​obecnie nie inwestują w zdecentralizowany sektor wymiany kryptowalut. Po przejęciu zdecentralizowanej platformy transakcyjnej peer-to-peer w ubiegłym roku, dodała nawet:

„Musimy się upewnić, że jeśli zaoferujemy Ci usługę, będziemy to robić w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Myślę, że obecnie nie jest do końca jasne, jak to działa działa w świetle prawa. Uważamy, że ta przestrzeń jest interesująca, ale w tej chwili aktywnie w nią nie inwestujemy. ”

Ostatnia aktualizacja :