Przez liczną grupę ludzi kryptowaluty traktowane są bardziej jako aktywa przechowujące wartość, niż środki płatnicze w codziennym życiu. Spowodowane jest to bardzo dużymi oscylacjami cen walut cyfrowych od kilkudziesięciu do nawet kilki tysięcy procent na przestrzeni dowolnych kilkunastu dni.

Chcąc zmienić takie podejście, jedna z największych giełd kryptowalutowych, Coinbase, we współpracy z gigantem płatnicznym – firmą Visa – wypuszcza kartę do wydawania środków z kryptowalut. Ma to umożliwić użytkownikom tak banalnie proste wymiany krypto, “jakby były to pieniądze trzymane na koncie bankowym”. Karta daje możliwość wymiany takich walut jak Bitcoin, Ethereum, Ripple czy Litecoin. Całość będzie zsynchronizowana z nową aplikacją, w której użytkownik wybiera aktywo (kryptowalutę), które od tego momentu chce wydawać. Koszt wydania nowej karty to 4.95₤ (około 20 zł).

Coinbase twierdzi, iż “jest to pierwsza karta debetowa bezpośrednio połączona z wielką giełdą kryptowalutową, pozwalająca wydawać ich środki bezpośrednio z konta Coinbase” oraz dodaje, że “wcześniejsze karty wymagały uprzedniego ładowania ich konkretną ilością kryptowaluty, dodając trudności do całego procesu”.

Jak narazie karta dostępna jest tylko w Wielkiej Brytanii przy współpracy z PaySafe – brytyjskim procesorem płatności, który będzie wydawał karty. Giełda Coinbase zapowiedziała, że w najbliższym czasie zasięg rozszerzony zostanie o resztę Europy, jednak jak dotąd nie wspomniano  o innych częściach świata.

Ostatnia aktualizacja :