crypterium
Źródło : https://goodfon.com

Estoński startup Crypterium, zajmujący się technologiami finansowymi, wprowadził globalną kartę krypto przystosowaną do płatności na całym świecie.

Słowo globalna jest użyte po to, aby podkreślić fakt, że bez względu na to, gdzie się mieszka, można zamówić i otrzymać Crypterium Card w ciągu kilku dni roboczych. Nie ma zbyt wielu kart oferujących obsługę płatności na całym świecie. 3 dni temu giełda Coinbase ogłosiła, że doda usługę kart płatniczych w sześciu krajach europejskich. Na początku kwietnia, specjalna karta Coinbase we współpracy z Visa dostępna była tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Teraz usługa obejmuje już 7 państw, jednak nie ma co się oszukiwać, nie jest to powalająca liczba.

Crypterium Card została przetestowana już przez 5000 estońskich klientów, którzy złożyli wcześniej zamówienie. Twórcy karty sprawdzili jej działanie podczas wyjazdów na konferencje w Azji, obu Amerykach i Europie, płacąc za różne produkty Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH) oraz Litecoinem (LTC). Jak narazie, tylko te 3 kryptowaluty są dostępne na karcie, jednak z czasem mają być dodawane kolejne cyfrowe aktywa.

Co istotne z punktu widzenia użytkownika, aby w pełni korzystać z karty należy się zweryfikować w tradycyjny sposób, czyli jakikolwiek dowód tożsamości + dowód adresu zamieszkania. Początkowa opłata za kartę to niecałe 10 $, jednak można otrzymać ją za darmo w zamian za subskrypcję.

Ważną informacją jest również brak prowizji za transakcje, a jedyną opłatą jest 1% od wpłaconych na kartę środków. Limity dzienny i miesięczny to 10 000 $ oraz 60 000 $, co raczej większości osób odpowiada. Kartą zarządza się za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na AppStore oraz Google Play.

crypterium
Screenshot’y z aplikacji mobilnej na iOS. Źródło : https://apps.apple.com/

 

Ostatnia aktualizacja :