Podatki kryptowalutowe

 

 

Oprogramowanie podatkowe CryptoTrader.Tax skoncentrowane na kryptowalutach zintegrowało się z wiodącym amerykańskim oprogramowaniem podatkowym Intuit TurboTax, jak podaje komunikat prasowy z 4 kwietnia.

Integracja ta rzekomo umożliwi użytkownikom eksportowanie obliczeń podatkowych z CryptoTrader.Tax do oprogramowania do TurboTax, co rzekomo ułatwi proces archiwizacji. Współzałożyciel CryptoTrader.Tax David Kemmerer powiedział:

„Wystarczy zaimportować transakcje kryptowalutowe na platformę przy użyciu zbudowanej przez nas technologii. Oprogramowanie automatycznie wyliczy liczbę zysków i strat kapitałowych, a następnie wygeneruje niezbędne dokumenty podatkowe, w tym formularz IRS 8949. ”

Oświadczenie to wydano przed 15 kwietnia, czyli terminem składania podatków w Stanach Zjednoczonych. Internal Revenue Service (IRS) – agencja odpowiedzialna za pobieranie podatków i ściganie oszustów podatkowych – klasyfikuje kryptowaluty jako własność przy wyliczaniu należnych podatków. W związku z tym rozliczający muszą zgłosić pierwotny koszt, uczciwą wartość rynkową monety w dolarach amerykańskich w momencie jej sprzedaży oraz kwotę zysku lub straty poniesionej w wyniku transakcji.

Wcześniej w tym roku główna amerykańska giełda kryptowalut Coinbase dodała zasoby dla klientów w Stanach Zjednoczonych ułatwiające rozliczanie podatków ze swoich transakcji kryptowalutowych. Oprócz dodania przewodnika edukacyjnego na temat kryptowalut i podatków, Coinbase zintegrował również TurboTax, umożliwiając użytkownikom automatyczne importowanie transakcji do sekcji TurboTax Premier.

W lutym sam TurboTax nawiązał współpracę z CoinsTax, LLC, aby zaoferować obliczenie podatku kryptowalutowego dla swoich bezpośrednich klientów. Nowa usługa będzie dostępna dla tych, którzy zakupili Premier 2018 i wyższe wersje, i pozwoli użytkownikom na importowanie danych handlowych bezpośrednio z głównych giełd, takich jak Coinbase, Gemini i Poloniex.

Ostatnia aktualizacja :