Founders Bank bazujący na technologii blockchain wyznaczył przyszłego prezesa – będzie nim Kenan Altunis, dotychczas pełniący funkcję kierownika wysokiego szczebla w Deutsche Bank. Altunis przyjął ofertę i przejmie rolę prezesa maltańskiego banku na początku czerwca po dopełnieniu wszystkich swoich zobowiązań w Deutsche Bank.

Kenan Altunis. Źródło : https://uzmancoin.com

„Jestem podekscytowany tak gładkim przejściem w mojej karierze, od zarządzania tradycyjną bankowością po budowę światowej klasy banku korporacyjnego” – skomentował Altunis „Skoncentrujemy się na obsłudze firm technologicznych, dla których dostęp do istniejących usług finansowych i korzystanie z nich jest trudne i uciążliwe. Będą one obejmować firmy korzystające z nowych technologii, takich jak blockchain i krypto” – dodał.

Altunis był współprzewodniczącym grupy globalnych inwestorów instytucjonalnych w Deutsche Bank, mając “pod sobą” ponad 1000 osób i budował relacje z największymi inwestorami niemieckiego banku – jest również cenionym specjalistą sprzedaży instytucjonalnej.

Founders Bank ma ambicje zostać pierwszym stabilnym i zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem bankowości  wykorzystującym blockchain do gromadzenia funduszy kapitałowych. Finansowe wsparcie dla banku zapewnia jedna z największych giełd kryptowalut, Binance.

Ostatnia aktualizacja :