Od kilku dni na Twitterze toczy się walka pomiędzy twórcą Bitcoin SV (BSV), Craig’em Wright’em, oraz użytkownikiem o nicku Hodl van Naut. Spór rozpoczął się stwierdzeniem Wright’a, iż to on jest tajemniczym Satoshi Nakamoto – nieznanym twórcą Bitcoina. Nikt nie wie, czy jest to prawda, lecz samo poruszenie tematu wzburzyło wiele osób, w tym Hodl van Naut’a.

Zaczął on “stalkować” Wright’a i publicznie nazywać go oszustem i fałszywym Satoshi. Założyciel BSV wyznaczył nagrodę 5000 $ za ujawnienie prawdziwej tożsamości użytkownika Hodl van Naut. Następnie, prawnicy Wright’a zredagowali formalny list, w którym grozi on van Naut’owi konsekwencjami prawnymi, jeśli publicznie go nie przeprosi oraz będzie musiał oficjalnie napisać, iż Craig Wright jest założycielem Bitcoina, tajemniczym Satoshi Nakamoto.

Pociągnęło to za sobą jeszcze większą falę złości w internecie i rozpoczęto akcję #DelistBSV, która ma na celu usunięcie BSV z największych giełd. CEO jednej z największych giełd kryptowalutowych, Binance, grozi Wright’owi, że jeśli nie zakończy akcji przeciwko Hodl van Naut’owi, BSV zostanie zdelistowane z giełdy Binance.

Z kolei blog CoinGeek ogłosił kampanię bounty dla Wright’a, w której za pomoc w ustaleniu tożsamości Hodl van Naut’a można otrzymać wcześniej już wspomniane 5000 $.

Społeczność Binance pochwaliła CZ (CEO Binance) za konkretny ruch w tej sprawie. Sam CZ twierdzi, iż nie przepada za wdawaniem się w jakiekolwiek spory czy debaty, lecz jak podkreśla, w tym wypadku sprawy zaszły za daleko, dlatego zadziałał tak, a nie inaczej.

 

Ostatnia aktualizacja :