cena Bitcoin'a

 

Cena Bitcoin’a  (BTC) zawsze wzbudza emocje wśród szerokiego grona ludzi. Zarówno, jeśli leci pionowo w dół, jak i w górę. Bardziej doświadczeni w tym rynku zdają sobie sprawę z tego, że w szerszym spektrum czasowym jest pewna ciągłość zachowana. Jednak kiedy mowa o dniach czy tygodniach, większość ruchów jest po prostu nie do przewidzenia.

W poprzednim tygodniu, Tom Lee stwierdził, że zima na rynku kryptowalut dobiegła końca i rozpoczynamy nowy cykl rynkowy. Lee argumentował swoją tezę 13 wydarzeniami i zaobserwowanymi zjawiskami, które w jego opinii stanowią o końcu bessy.

Jak donosi portal Forbes, podczas czwartkowego Squawk Box na CNBC, gościem był Bart Smith – szef zasobów cyfrowych w Susquehanna. Smith, uważany za specjalistę, został poproszony o wyjaśnienie kwietniowych i majowych wzrostów ceny Bitcoin’a. Wyszczególnił 3 powody, które były wspólne dla osób bullish’owo nastawionych do BTC.

1. Wojna handlowa Chin i USA

„Efektem wojny handlowej między Chinami a USA jest to, że juan osiąga najniższy poziom od sześciu miesięcy” – powiedział Smith. „Znaczna część wzrostu ceny Bitcoin’a w 2017 r. spowodowana była przez rynek azjatycki- kraje takie jak Korea i Chiny, które mają kontrolę nad kapitałem i według wielu ludzi, dewaluują swoje waluty. Bitcoin był albo zabezpieczeniem, albo zwykłym sposobem na pozyskanie kapitału poza krajem ”. Trzeba wziąć również pod uwagę, że w Azji kryptowaluty są dużo bardziej powszechne niż w Europie. Zarówno jako inwestycja, jak i środek płatniczy.

2. Consensus 2019

„W Nowym Jorku odbyła się konferencja Bitcoin o nazwie Consensus” – powiedział Smith. „To była bardzo duża konferencja i myślę, że z tego powodu w tamten weekend cena Bitcoin’a wzrosła z 6000 do 8000 $”.

Smith dodał, że kluczowym źródłem ekscytacji podczas konferencji były nadchodzące premiery regulowanych platform krypto aktywów, takich jak np. związany z NYSE Bakkt.  Warto tutaj również wspomnieć, że mniej więcej w tym samym czasie Nowojorska firma E*Trade ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty handlu kryptowalutami.

3. Domy maklerskie mające zaoferować Bitcoin’a klientom detalicznym w 2019 roku

Jednak według Bart’a Smith’a, najważniejszy jest czynnik trzeci.

„Największy wpływ ma to, że istnieje ogromny optymizm co do amerykańskich domów maklerskich, w szczególności brokerów internetowych, mających oferować Bitcoin’a klientom detalicznym w 2019 roku” – powiedział Smith. „Chociaż nikt nie wyszedł na mównicę i nie powiedział tego otwarcie, dużo się o tym mówi i myślę, że ludzie kupują Bitcoin’a z wyprzedzeniem, z powodu potencjalnie nowego popytu ze strony inwestorów”.

Podczas rozmowy Smith podkreślił, że nie ma interesu w “podkręcaniu” rynku- „Niekoniecznie kibicuję wszystkiemu i wszystkim. [ . ..] Nie prognozuję ceny. Po prostu podkreślam, że ludzie z całej społeczności Bitcoin’a są bardzo optymistyczni co do rzeczy, które wydarzyły się w ostatnich miesiącach, i myślę, że ma to odzwierciedlenie w cenie ”.

Źródło wywiadu : Forbes

 

Ostatnia aktualizacja :