Donald Trump
Źródło: Polskie Radio 24

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, wzniecił spore zamieszanie na Twitterze, gdy 2 dni temu, tj. 11 lipca, opublikował wpisy dotyczące jego stosunku do kryptowalut i nie tylko.

 

W pierwszym tweetcie Trump odniósł się ogólnie do Bitcoina (BTC) oraz wszystkich walut cyfrowych.

“Nie jestem fanem Bitcoina i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi, i których wartość jest bardzo zmienna i nie jest w zasadzie niczym poparta . Nieuregulowane krypto aktywa mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania.”
 


Jako kontynuację swojego wpisu, podjął również temat kryptowaluty Facebooka, Libra Coin, tłumacząc, że jeśli ktoś pragnie zostać bankiem, musi przejść przez te same regulacje, co tradycyjne banki.

“Podobnie, “wirtualna waluta” Facebooka Libra będzie miała nieznaczącą pozycję lub niezawodność. Jeśli Facebook i inne firmy chcą zostać bankiem, muszą ubiegać się o Statut Banku i stać się przedmiotem wszystkich regulacji bankowych, tak jak inne banki, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Mamy tylko jedną prawdziwą walutę w USA i jest ona silniejsza niż kiedykolwiek, pewna i niezawodna. Jest to zdecydowanie najbardziej dominująca waluta w dowolnym miejscu na świecie i zawsze tak pozostanie. Nazywa się Dolar Stanów Zjednoczonych!”

Wykorzystując podjęty przez Trump’a temat kryptowalut, CEO TRON, Justin Sun, zaprosił Prezydenta USA na opłacony przez niego lunch z miliarderem i przeciwnikiem kryptowalut, Warren’em Buffett’em. Sun zapłacił za 20 edycję “Charity lunch hosted by Warren Buffet” ponad 4.5 miliona dolarów i zamierza zaprosić najbardziej wpływowe osoby ze świata kryptowalut i technologii blockchain, aby przekonać miliardera do walut cyfrowych.

“Panie prezydencie, wprowadzają Pana w błąd fałszywe wiadomości. Bitcoin oraz blockchain to najlepsza szansa dla USA! Chciałbym zaprosić Pana na lunch z liderami krypto oraz z Warren’em Buffett’em 25 lipca. Gwarantuję Panu, że po tym lunchu nikt nie będzie wiedział więcej o krypto niż Pan!”

Ostatnia aktualizacja :