Dwa ICO-Scam'y zebrały 8 milionów $

 

Według brytyjskiego rejestru firm, dwa projekty”pracujące” nad technologią blockchain,  JoyToken i RepuX, zaprzestały swoje działalności. Na pozór nic specjalnego, jednak obie firmy były finansowane z ICO i zostały założone przez te same osoby. Pewien użytkownik Reddit podzielił się tym faktem w nadziei, że ktoś posiada więcej informacji na ten temat – podaje portal CCN.

Żaden z projektów nie wprowadził obiecywanego produktu. JoyToken miał być ekosystemem dla rozwoju hazardu. Twórcy gier mogliby używać zestawu narzędzi i wspólnego tokena do budowania sprawiedliwych gier. RepuX z kolei miał być rynkiem danych dla małych i średnich przedsiębiorstw (SME).

Oba projekty obiecywały w swoich kampaniach wypłaty z kampanii Bounty po 1.5 miliona $ każdy – zrealizowały to w 3.3% wypłacając około 50 tysięcy $ argumentując mniejszym niż założony budżetem po ICO. Tutaj warto przytoczyć liczby – RepuX zebrał około 4.7 miliona $, a JoyToken ponad 3.3 miliona $. Zarząd obu firm był taki sam : Andrew MacDonald jako CEO i Nathen Lockett jako COO.

Niestety, mimo bańki na rynku ICO w roku 2017 ludzie wciąż inwestują w bardzo ryzykowne projekty, a z kolei takie zachowanie ludzi odpowiedzialnych za nie bardzo negatywnie wpływa na cały rynek krypto startup’ów, o czym ICOBrands rozmawiał z Sasha Kolupaev’em z Waves Project. Miejmy nadzieję, że nadchodząca fala STO (Security Token Offering) podniesie jakość projektów krypto i wniesie nowe standardy do startup’ów.

 

Ostatnia aktualizacja :