facebook

 

W związku z planami wprowadzenia własnej kryptowaluty przez Facebook, firma rozpoczęła dyskusję z Amerykańską Komisją Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi. Informację podał w niedzielę, 2 czerwca, portal Financial Times. Jako że CFTC jest organem regulacyjnym, jasnym jest, że celem rozmów jest lepsze zrozumienie procesu i ustalenie, czy stablecoin Facebook’a może podlegać kompetencjom CFTC.

Według przedstawionego raportu, prezes CFTC Christopher Giancarlo zaznaczył, że prowadzone są bardzo wczesne etapy rozmów z gigantem mediów społecznościowych. „Jesteśmy bardzo zainteresowani lepszym zrozumieniem sytuacji”.

Giancarlo dodał, że jest zbyt wcześnie na stwierdzenie, czy GlobalCoin będzie musiał podlegać komisji CFTC. Z wcześniej podanych informacji można się dowiedzieć, że stablecoin ma być wsparty przez amerykańskiego dolara. Prezes CFTC powiedział, że jeśli tak rzeczywiście się stanie, być może będzie mniejsza potrzeba na regulację GlobalCoin.

Dla CFTC najbardziej istotnym aspektem stworzenia globalnej kryptowaluty przez Facebook będzie sposób przestrzegania zasad przeciwko praniu brudnych pieniędzy oraz KYC (Know-Your-Customer). Giancarlo podkreślił, że dla organów regulacyjnych dostosowanie się do tych zasad jest niezwykle znaczące.

Firma Facebook podchodzi poważnie do tematu wdrożenia GlobalCoin do swojego ekosystemu. Mark Zuckerberg już wcześniej prowadził rozmowy z Mark’iem Carney’em, gubernatorem Banku Anglii oceniając metody implementacji kryptowaluty, jak i analizując ryzyko takiego ruchu. Oprócz tego, Zuckerberg kontaktował się również z Departamentem Skarbu USA w sprawie regulacji działań firmy.

Ostatnia aktualizacja :