GlobalCoin Facebook'a na początku 2020 roku
Autor : LoboStudioHamburg

O planach wprowadzenia kryptowaluty przez giganta mediów społecznościowych, Facebook, pisaliśmy już kilkukrotnie na ICOBrands. Nie były znane jednak szczegóły dotyczące projektu o nazwie Libra.

Jak donosi portal BBC, Facebook finalizuje plany wprowadzenia swojej kryptowaluty, której wewnętrzna nazwa to GlobalCoin. Jeszcze do końca tego roku firma przeprowadzi jej testy. Planowany początek działania systemu to 1Q 2020.

Za projektem kryptowaluty Facebook’a stoi ogromny sztab blockchain deweloperów i finansistów, w tym profesor MIT, Christian Catalini. O roli profesora w projekcie Libra pisaliśmy w artykule z 6 maja.

Mark Zuckerberg, założyciel Facebook’a, spotkał się z naczelnikiem Banku Anglii, Mark’iem Carney, w celu omówienia szczegółowych planów wdrażania systemu, jak i oceny ryzyka związanego z użyciem kryptowaluty. Jak dodaje BBC, Zuckerberg kontaktował się również z Departamentem Skarbu USA w sprawie regulacji takich działań. Kontakt z organami regulacyjnymi powinien być niezwykle ważny dla Facebook’a, chociaż by ze względu na wcześniejsze problemy związane z obsługą danych użytkowników.

Celem stworzenia GlobalCoin jest zapewnienie niedrogich transakcji, niezależnie od tego, czy posiadamy konto w banku, czy nie. Ponoć prowadzone są również rozmowy ze sprzedawcami online w celu akceptacji płatności za pomocą GlobalCoin. Zachęcać mają niższe opłaty transakcyjne.

WhatsApp, którego właścicielem jest Facebook, wprowadził niedawno transakcje Bitcoin i Litecoin za pomocą swojej aplikacji. Gigant mediów społecznościowych sukcesywnie zwiększa swoją aktywność w świecie kryptowalut, co spotyka się z zadowoleniem społeczności krypto.

 

Ostatnia aktualizacja :