Fałszywe wiadomości "spompowały" BSV o ponad 50%
Autor : geralt, pixabay.com

Pod przykryciem chińskiego portalu Coinbull, oszuści opublikowali dziś, tj. 29 maja, fałszywe dane, z których miało wynikać, że Craig Wright jest twórcą Bitcoin’a (BTC). Biorąc pod uwagę wcześniejsze kłótnie i spekulacje w tej sprawie, taki news spowodował wystrzał ceny Bitcoin SV (BSV) o ponad 60% w ciągu kilku godzin.

Fałszywe wiadomości "spompowały" BSV o ponad 50%
1-dniowy wykres Bitcoin SV. Źródło : https://coinpaprika.com

News’y rządzą światem kryptowalut. Niedawno Wright uzyskał prawa autorskie do whitepaper Bitcoin’a i większości kodu, co spowodowało wystrzał ceny BSV o 125%. Okazało się jednak, że każdy może wyrobić sobie taki dokument, co automatycznie zanegowało Wright’a jako oryginalnego Satoshi Nakamoto.

Wiele osób twierdzi, że jedynym sposobem na potwierdzenie słów Craig Wright’a jest transfer BTC z porfeli, które wydobyły pierwszego Bitcoin’a.

Stąd zapewne pojawił się pomysł na sfałszowanie informacji. “Alert” brzmiał następująco.

“CSW (Craig-Satoshi-Wright) przekazał 50 tysięcy BTC z największego portfela BTC na giełdę Binance, co potwierdziło, że jest prawdziwym Satoshi. W związku z tym CZ ponownie doda BSV i wyda oficjalne przeprosiny na Twitterze”.

Dovey Wan, współzałożyciel w Primitive Ventures, powiedział, że taka sztuczka jest niezwykle łatwa. “Wszystkie chińskie portale kryptowalutowe rozpowszechniają informacje za pośrednictwem obrazka, zamiast linku do wiadomości. Więc każdy może po prostu użyć tego samego szablonu i photoshop’u”.

Pomimo poinformowania mainstream’u o sfałszowanym news’ie, cena BSV utrzymuje się w okolicach 180$, co oznacza 40-50% wzrost w interwale 24-godzinnym.

Ostatnia aktualizacja :