Firma EY zbudowała platformę blockchain do certyfikacji wina
Autor : congerdesign

EY, spółka należąca do “wielkiej czwórki” firm audytowych, stworzyła platformę blockchain, która pomoże konsumentom określić jakość wina, jego pochodzenie i autentyczność. Czwartkowym komunikat zawiera informację, że skorzysta z niej firma Blockchain Wine Pte. Ltd.

Platforma TATTOO oparta będzie o EY OpsChain, blockchainie pracującym na protokole ZKP (Zero-Knowledge-Protocol). EY upubliczniła go, o czym poinformowaliśmy w artykule na ICOBrands.

Firma w komunikacie informuje :

„Każda butelka wina będzie„ wytatuowana”z unikalnym kodem QR. Skanując kod QR, uczestnicy mogą uzyskać dostęp do informacji, takich jak nazwy i lokalizacje winnic lub szczegółów, takich jak rodzaje nawozów wykorzystywanych do uprawy roślin oraz sposób transportu każdej partii w celu przetworzenia i dostawy.”

TATTOO umożliwia również konsumentom i dystrybutorom kupowanie oraz sprzedawanie wina za tokeny. Dochodzi do tego także planowanie i śledzenie przesyłek, monitorowanie magazynowania i dostawy, jak i organizowanie oraz śledzenie ochrony ubezpieczeniowej przesyłek wina.

Do systemu platformy dodanych zostanie blisko 5000 etykiet win. Będą to wina głównie z Francji, Włoch, Hiszpanii, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Ameryki Południowej oraz Kalifornii. Działanie platformy skierowane będzie w głównej mierze na rynki Chin, Japonii, Korei Południowej i Singapuru, gdzie popyt na wina europejskie dynamicznie rośnie.

Platforma win TATTOO jest wspierana przez The House of Roosevelt – jedną z największych piwnic winnych w Azji, która wykorzysta platformę do sprzedaży win bezpośrednio z winnic do hoteli, restauracji, kawiarni oraz zwykłych klientów.

Ostatnia aktualizacja :