fujitsu
Źródło: https://theverge.com

Fujitsu Laboratories, część japońskiego koncernu technologicznego Fujitsu Group, zaprezentowało nazwaną przez siebie “technologię cyfrowej wymiany tożsamości”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji online.

 

W opublikowanym dziś, tj. 4 lipca, komunikacie prasowym, firma podała, że wdrażana technologia umożliwi osobom i firmom dokonującym transakcji online identyfikację tożsamości drugiej strony. Analizuje ona ryzyko sfałszowania i wiarygodność danych osobowych, gdy użytkownik przeprowadza transakcję online. Całość oparta jest na technologii blockchain w celu weryfikacji danych.

Fujitsu stwierdziło w komunikacie :

“Szybkiemu postępowi cyfryzacji w ostatnich latach towarzyszy gwałtowny wzrost liczby transakcji internetowych, w których użytkownicy nie widzą się twarzą w twarz, co utrudnia ocenę wiarygodności drugiej strony i prowadzi do zwiększonych obaw dotyczących zaufania . Dzięki informacjom o oszustwach i przypadkach coraz powszechniejszego fałszowania osobistych danych uwierzytelniających, takich jak historia pracy i kwalifikacje zawodowe, zapewnienie obiegu wysokiej jakości, wiarygodnych danych identyfikacyjnych stanowi niezwykle pilne wyzwanie dla użytkowników i firm.”

Wiarygodność osiągana jest poprzez wzajemną ocenę użytkowników w momencie pojawienia się transakcji oraz poprzez wprowadzenie relacji między użytkownikami na podstawie wcześniejszych danych transakcji. Nowa technologia cyfrowej wymiany tożsamości Fujitsu oferuje przyjazne dla użytkownika funkcje, w tym grafikę do wizualizacji relacji między użytkownikami, a także unikalny „wynik zaufania”, który ułatwia określenie każdego użytkownika wiarygodność przed rozpoczęciem transakcji.

Ostatnia aktualizacja :