Zgodnie z założonym planem, giełda Binance po raz siódmy (licząc kwartały) “spaliła” wczoraj (tj. 19 kwietnia) 20% zysków, jakie wypracowała kryptowaluta Binance Coin (BNB), co przy 78 mln $ profitu w tym kwartale opiewa na sumę 15.6 mln $ (829 888 BNB).

“Palenie” tokenów BNB ma na celu zmniejszenie podaży Binance Coin z 200 na 100 milionów sztuk. Porównując z poprzednim kwartałem, który jak wiadomo nie należał do “kolorowych” w świecie kryptowalut, wczoraj zostało spalone około 50% ilości BNB z ostatniego kwartału, lecz wartość w dolarach zwiększyła się dwukrotnie z racji większego ruchu na rynku i dużo wyższej ceny samego Binance Coin.

Proceder taki jak palenie tokenów niesie ze sobą zazwyczaj zmianę ceny danej waluty, co również możemy obserwować na 2-dniowym wykresie Binance Coin, który w momencie pisania tego artykułurośnie około 12% w interwale 24h.

2-dniowy wykres Binance Coin. Źródło : https://coinpaprika.com

Prace w tym kwartale podsumował CEO Binance, Changpeng Zhao“Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego kwartału roku 2019 i kontynuujemy szykowanie produktów na kolejny. Mamy przed sobą kwartał pełen pracy”.

Ostatnia aktualizacja :