We wczorajszym ogłoszeniu na blogu Binance, prezes giełdy Changpeng Zhao napisał, że zablokowane dotąd wypłaty oraz składanie depozytów zostaną z powrotem wznowione jutro, tj. 14 maja.

“Nasz zespół pracował przez weekend i wciąż robi postępy. W ciągu ostatnich kilku dni, dokonaliśmy znaczących zmian naszego systemu, włączając w to ogromną liczbę dodanych lub kompletnie przeprojektowanych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Szczegóły niektórych z nich udostępnimy w późniejszym czasie.”

” Naszym celem jest wznowienie wypłat i depozytów we wtorek. Dokładny czas zostanie podany w późniejszym etapie, w zależności od przebiegu testów. Wymagane jednak będzie chwilowe przerwanie transakcji. Jutro ponownie zaktualizujemy ogłoszenie.” 

Dłuższa aktualizacja ma zostać opublikowana już po wznowieniu wypłat i depozytów. Cała sytuacja z zablokowaniem transferów z oraz na giełdę Binance jest spowodowana atakiem hakerskim z tamtego tygodnia, w wyniku którego giełda straciła ze swojego hot-wallet’a ponad 7074 BTC warte na tamten moment blisko 42 miliony $ (po niecałym tygodniu wskutek rajdu Bitcoin’a wartość straty to ponad 50 milionów $).

Zaraz po ataku, CZ wspomniał, że możliwe będzie “dogadanie się” z górnikami Bitcoin’a i próba cofnięcia transakcji przez Consensus całej sieci. Na szczęście do tego nie doszło, ponieważ jak sam CEO Binance stwierdził, mogłoby to obniżyć wiarygodność sieci Bitcoin’a – w końcu jest to niezmienny rejestr (ang. immutable ledger).

Ostatnia aktualizacja :