Według opublikowanego na początku roku raportu World Economic Forum, ponad 40 banków centralnych pracuje nad wdrożeniem technologii blockchain do swoich struktur i pojawia się wiele opinii, że to dopiero początek “zatrząśnięcia” światem finansów przez krypto.

Mark Carney, gubernator Banku Anglii, powiedział na globalnym szczycie Innovate Finance, że zobowiązuje się do przeistoczenia banków centralnych tak, aby nadawały się do nowej ekonomii Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Bank Anglii otworzy się na start-up’y z obszaru fintech, czyli sztucznej inteligencji (AI), technologii blockchain i IoT (Internet of Things). „Konsumenci coraz częściej oczekują, że transakcje zostaną rozliczone w czasie rzeczywistym, kasy staną się anomalią historyczną, a płatności międzynarodowe będą nie do odróżnienia od transakcji lokalnych” – powiedział.

Już w lipcu 2017 roku, Banki Centralne pozytywnie przeprowadziły testy programu Ripple – “interledger”. Miało to na celu synchronizację transakcji między różnymi systemami Banków Centralnych. W styczniu 2019 Carney przedstawił pracę Banku Anglii z Ripple nad technologią blockchain, cyberbezpieczeństwem, uczeniem maszynowym itp.

Gubernator Carney uważa, że nowe finanse mogą spowodować stabilniejszy i zrównoważony wzrost gospodarki oraz zapewnić system dający większy wybór konsumentom i łatwiejszy dostęp do kredytów. Cała struktura dzięki temu może stać się bardziej elastyczna i skierowana na konsumenta.

Źródło : https://bitcoinexchangeguide.com

Ostatnia aktualizacja :