hodlerzy eos

 

Hodlerzy kryptowaluty EOS zagłosowali za zmniejszeniem rocznej inflacji aktywa. Zmiana nastąpiła 1 czerwca, zgodnie z danymi przedstawionymi przez Block Producer (BP) EOS Authority. Inflacja kryptowaluty zmniejszyła się z 5% do 1% rocznie.

Zgodnie z dotychczas panującymi zasadami, 80% inflacji było gromadzone na koncie eosio.saving, a 20% rozprowadzanye wśród twórców bloków w zamian za utrzymanie sieci. Według przedstawionych danych, miesięcznie około 3.6 mln EOS jest kierowane na konto eosio.saving, a z racji wpływu inflacji, liczba ta wciąż wzrasta. Cała ilość kryptowaluty nie znalazła jednak konkretnego przypadku użycia i stała się teraz nadmierna. Jeśli nadal będzie rosnąć, mogłaby stać się wektorem ataku dla sieci.

We wpisie z 1 czerwca, autor zauważa, że „nadszedł czas, aby wyłączyć kran i obniżyć poziom inflacji”. Podkreśla jednak, że procent dla twórców bloków  nie ulegnie zmianie i będzie dalej równy 1%. Zmiana więc dotyczyć będzie tylko części inflacji z przeznaczeniem na portfel eosio.saving.

Jak dotąd 100% kont, które wydobyły około 27,3 mln EOS zagłosowały za obniżeniem inflacji, więc nie ma kłótni pomiędzy węzłami sieci.

W poprzednim tygodniu, giełda Coinbase dodała EOS’a do swojej oferty trading’u. Dodatkowo, Block.One, firma odpowiedzialna za protokół, na którym bazuje EOS, 1 czerwca poinformowała o uruchomieniu platformy social media o nazwie Voice – konkurencji dla Twitter i Facebook.

Ostatnia aktualizacja :