ICO Telegram będzie dostępne w publicznej sprzedaży
Źródło : https://playtech.ro

Telegram, popularny szczególnie wśród krypto-entuzjastów komunikator, ogłosił swoje ICO (Initial-Coin-Offering) skierowane do inwestorów detalicznych.

Firma przeprowadziła już kampanię ICO, lecz była ona zarezerwowana tylko dla akredytowanych inwestorów. Swoją drogą było to jedno z najbardziej spektakularnych ICO – podczas dwóch faz w lutym i marcu 2018 roku Telegram zebrał 1.7 miliarda $ – pomimo opinii krytyków, że “odgrzewane są stare kotlety”, a firma zakłada nieosiągalne cele.

Jak donosi portal TechCrunch, sprzedaż tokenu Gram inwestorom detalicznym rozpocznie się 10 lipca i zostanie zainicjowana na giełdzie Liquid. Będzie to limitowana oferta przed pełną publiczną sprzedażą, która ma ruszyć w październiku tego roku. Kraje takie jak USA, Japonia czy Korea będą z niej wykluczone. Cena i liczba wypuszczonych tokenów nie są jeszcze znane.

Ogłoszone ICO będzie częścią projektu TON (Telegram Open Network), ambitnego blockchain’u, który ma na celu decentralizację wielu aspektów komunikacji –  począwszy od udostępniania plików, a skończywszy na przeglądaniu transakcji.

CEO Liquid, Kayamori, skomentował ogłoszenie o sprzedaży : „Publiczna sprzedaż od zawsze była planowana  pomiędzy uruchomieniem Testnet’u a Mainnet’u. Chcieli współpracować z regulowaną giełdą, aby zobaczyć, jak całość pójdzie, zanim token zostanie w pełni dodany w październiku”. 

Ważnym aspektem kampanii jest stopień regulacji giełdy Liquid. Telegram ostrożnie podchodzi do różnego typu ogłoszeń, zważając na obecne problemy komunikatora Kik z SEC po 100 milionowym ICO.

Sprzedawane tokeny nie zostaną od razu wydane kupcom. Dopóki TON nie zacznie w pełni działać zgodnie z harmonogramem, nabywcy nie będą mogli wysyłać, wypłacać ani handlować tokenami Gram.

Ostatnia aktualizacja :