Według tego co donosi serwis Wall Street Journal, potwierdzonym jest, że Facebook pracuje nad własną kryptowalutą do obsługi płatności na swojej platformie. Wszystkie plotki, jakie krążyły o tych działaniach giganta mediów społecznościowych miały więc pokrycie w świecie rzeczywistym. Zaczęły się one pojawiać w momencie, gdy użytkownicy odnaleźli oferty pracy w Facebook’u w charakterze ściśle związanym z technologią blockchain i kryptowalutami.

Raport Wall Street Journal potwierdza również fakt, iż Facebook planuje pozyskać około 1 miliarda dolarów na ten projekt. Dodatkowo wiadomo, że pieniądze będą użyte do pokrycia stablecoin’a, który Facebook planuje zaimplementować. Stablecoin pozwoli zredukować koszty transakcji generowane przez np. karty kredytowe oraz jest coraz częściej używanym typem kryptowaluty do transakcji, z racji na swoje w zasadzie zerowe wahania kursu.

Wejście tak potężnego gracza, jakim jest Facebook w sferę kryptowalut zdecydowanie przyspieszy globalną adopcję wirtualnych monet. Warte zwrócenia uwagi jest to, że z Facebook’a, WhatsUp’a czy Instagram’a korzysta blisko 2.5 miliarda osób, co stanowi prawie 40% ludności całego globu. Jest to ogromna liczba ludzi, którzy – teraz już można tak powiedzieć- są potencjalnymi użytkownikami kryptowalut. Ze wcześniejszych raportów wynika, że produkt ma wyjść na rynek jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku, jednak do tego momentu zostały niecałe dwa miesiące, także można się spodziewać lekkiego “obsunięcia” w czasie z wypuszczeniem kryptowaluty Facebook’a.

Ostatnia aktualizacja :