Iran legalizuje kopanie kryptowalut
Źródło: https://kingpassive.com

Irańska Komisja Gospodarcza zatwierdziła mechanizm kopania kryptowalut jako przemysł, co oznacza spory krok w stronę regulacji walut cyfrowych w Iranie.

 

W niedzielę 20 lipca, Irańska Komisja Gospodarcza uregulowała wydobycie kryptowalut, podczas gdy Iran spieszy się z dostosowaniem farm wydobywczych do wewnętrznych praw panujących w kraju.

“Mechanizm wydobywania monet cyfrowych został zatwierdzony przez rządową komisję gospodarczą, a następnie zostanie poddany dyskusji na posiedzeniu rządu” – powiedział 20 lipca gubernator Centralnego Banku Iranu (CBI), Abdolnaser Hemmati.

Jako że irańska energia elektryczna jest tania, wkrótce zostanie omówiony plan zastosowania stawki eksportowanej energii elektrycznej dla farm wydobywczych – stwierdził tak wiceminister w Ministerstwie Energii, Homayun Haeri. Pod koniec czerwca władze irańskie skonfiskowały około 1000 maszyn wykorzystywanych do wydobywania Bitcoin’a (BTC) – spowodowane było to przez podejrzane działania wydobywcze korzystające z krajowej energii elektrycznej i automatycznie podnoszące jej zużycie.

Zatwierdzenie wydobycia kryptowalut jest pierwszym krokiem rządu irańskiego w stronę ich regulacji. Na początku lipca Kongres USA podobno rozpoczął plany zablokowania dostępu do kryptowalut w Iranie, a także ich wydobycia. Rząd irański już wtedy pracował nad regulacją tego obszaru nowych technologii. Jak już wcześniej wspominaliśmy na łamach ICOBrands, Iranowi zależy na szybkim rozwiązaniu spraw ustawowych związanych z kryptowalutami, aby Stany Zjednoczone nie mogły wpłynąć na ten obszar irańskiej gospodarki. Rzekome użycie Bitcoin’a i innych walut cyfrowych w celu unikania sankcji nałożonych przez USA podawane jest przez pewną grupę krypto-entuzjastów jako powód tegorocznych wzrostów cen kryptowalut, a w szczególności Bitcoin’a.

Ostatnia aktualizacja :