Japońskie giełdy krypto odnotowały potrojenie liczby zakładanych kont
Autor : rawpixel

Jak donosi japoński oddział Cointelegraph, giełdy kryptowalutowe z tego kraju na przestrzeni 2 miesięcy odnotowały potrojenie się liczby nowo zakładanych kont.  Raport ten dotyczy trzech największych giełd w Japonii : Coincheck, Bitpoint oraz DMM Bitcoin.

Największy skok uzyskała giełda Bitpoint, na której konto założyło 3 razy więcej osób w maju niż w marcu. Pozostałe giełdy odnotowały równie wysoki napływ nowych użytkowników mając średnio w tym samym interwale czasowym 2 razy więcej nowo zarejestrowanych osób.

Wskaźnik ten rósł od marca liniowo, tzn. już w kwietniu na giełdach rejestrowało się około 1.5 raza więcej osób niż w marcu. Jest to bezpośrednio związane z cenami kryptowalut, które odnotowały duże wzrosty na przestrzeni tych dwóch miesięcy. W szczególności chodzi tu o Bitcoin’a (BTC), który najpierw z poziomu 3500 $ przy dużym wolumenie przebił “magiczny opór” 6000 $, a po tygodniu później poszybował na ponad 8000 $.

3-miesięczny wykres Bitcoin’a. Źródło : https://coinpaprika.com

Zainteresowanie widać nie tylko w Japonii. Większość giełd odnotowuje bardzo dobre wyniki, a ogólny wolumen w interwale 24h oscyluje w okolicach 70 miliardów $. Zauważyć można również zwiększoną aktywność grup “sygnałowych”, a to zazwyczaj ma miejsce, jak kursy nagle podskoczą do góry. Oczywiście przed skorzystaniem z usług takich grup, proponujemy zweryfikować ich skuteczność i samemu oceniać jakość proponowanych pozycji, aby dobrze wykorzystać potencjał rynku kryptowalut.

Ostatnia aktualizacja :