Ostatni spór Craig Wright’a, założyciela Bitcoin SV ze społecznością na twitterze o to, czy jest on tajemniczym Satoshi Nakamoto pokazał tylko, jak gorący jest to temat i jak łatwo wznowić niekończącą się kłótnię.

Jeden z największych influencer’ów w przestrzeni krypto, John McAfee powiedział, iż rozmawiał niedawno z Nakamoto i zamierza ujawnić jego tajemniczą tożsamość. We wtorek 23 kwietnia napisał na twitterze, że musi się wycofać z wcześniejszego planu ujawnienia w ciągu tygodnia, kim jest Nakamoto, z powodu możliwych problemów z walką z ekstradycją do USA. Jedyną informacją, którą opublikował jest to, że Satoshi Nakamoto to mężczyzna mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

„Rozmawiałem z nim, ale nie jest zadowolony z mojej próby upublicznienia go” – powiedział McAfee w wywiadzie telefonicznym z Bahamów.

Przez swoje nierzadko kontrowersyjne wypowiedzi i wybryki, John McAfee nie jest już prawie kojarzony z własną firmą informatyczną, McAfee Associates. Jak stwierdził, “ludzie zapominają, że jestem technologiem i przez całe życie zajmuję się ściganiem hakerów oraz ludzi, którzy są najlepsi na świecie i ukrywają swoją tożsamość” – powiedział w wywiadzie. „Znalezienie Satoshi było dla mnie bułką z masłem”. W wywiadzie dla Bloomberga nawiązał również do sporu twitter’owego z Craig Wright’em w roli głównej stwierdzając, iż “Wright nie jest mężczyzną, którego znalazłem, i z którym rozmawiałem”.

Warty podkreślenia jest fakt, iż odkrycie tożsamości Satoshi Nakamoto miało by niebagatelny wpływ na sytuację rynku kryptowalut, ponieważ według wielu oszacowań Nakamoto może być w posiadaniu około 1 mln BTC, co w przypadku ilości monet w obiegu równej na ten moment 17.6 mln jest wartością bardzo znaczącą i wprowadzenie takiej ilości bitcoin’a na giełdy najprawdopodobniej spowodowałoby bardzo gwałtowne ruchy kryptowalut w dół, jak to miało miejsce w przypadku giełdy Mt.Gox pozbywającej się BTC w celu opłacenia wierzycieli.

Źródło : https://bloomberg.com

Ostatnia aktualizacja :