JPMorgan poprawia prywatność w protokole Zether
Źródło : http://fintechnews.ch

Zespół do spraw blockchain w JPMorgan Chase zaimplementował dodatkowe funkcje prywatności transakcji dla łańcuchów bloków opartych na Ethereum. Od teraz nie tylko ilość wysyłanych środków jest rzeczą tajną, ale również to, kto tej transakcji dokonuje. Informację podał portal CoinDesk.

Zespół deweloperów zbudował rozszerzenie protokołu Zether, poufnego mechanizmu płatności, który jest kompatybilny z różnymi platformami do smart kontraktów i ma na celu zwiększenie anonimowości dokonywanych transakcji. Rozszerzenie ma zostać upublicznione dziś, tj. 28 maja. Najprawdopodobniej, rozwiązanie będzie użyte w projekcie Quorum – prywatnej wersji Ethereum.

Oli Harris, szef JPMorgan ds. Quorum i strategii krypto-aktywów udzielił krótkiego komentarza portalowi CoinDesk.

„W bazowej wersji Zether, salda kont i kwoty transakcji są ukryte, ale tożsamości uczestników już niekoniecznie. Rozwiązaliśmy ten problem. W naszej implementacji zapewniamy protokół z rozszerzeniem anonimowości, w którym nadawca może ukryć zarówno swoje dane, jak i odbiorców transakcji.”

Zether, który został zbudowany przez grupę naukowców, używa protokołu ZKP (Zero-Knowledge-Protocol). Algorytm polega na tym, że jedna ze stron jest w stanie udowodnić drugiej, iż posiada pewną informację bez ujawniania jej treści.

Oprócz wspomnianego rozszerzenia, JPMorgan zakończył w tym roku pracę nad integracją z pakietem narzędzi w usłudze Microsoft Azure. Firma przyciągnęła również 220 innych banków do sieci Interbank Information Network, opartej o Quorum, celem polepszenia współpracy między bankami.

 

Ostatnia aktualizacja :