W ciągu ostatnich dni Bitcoin przebił opór 6000 $ będący według wielu wartością zmieniającą trend kursu największej kryptowaluty. “Bitek” mimo to nie przestał rosnąć.  Sukcesywnie dobijał do kolejnych poziomów : 6200 $, jeszcze wczoraj dotknął 6400 $. Jednak dziś tj. 11 maja nad ranem osiągnął on kurs blisko 6900 $ doprowadzając kapitalizację całego rynku kryptowalut do ponad 204 miliardów $. Ostatni raz taka cena Bitcoin’a została odnotowana na początku września 2018 roku, podczas gdy kapitalizacja ostatni raz wahała się w tych granicach w listopadzie tego samego roku.

30-dniowy wykres ceny Bitcoin’a. Źródło : https://coinpaprika.com

Mimo tak długiego i owocnego rajdu Bitcoin’a, Altcoin’y w większości przypadków w parach z dolarem amerykańskim prawie nie drgnęły. Zazwyczaj po pewnym czasie wraz ze wzrostem Bitcoin’a rosną również inne waluty. Od kilku dni obserwujemy jednak trend spadkowy prawie we wszystkich Alt’ach w parach z BTC, co zaowocowało dominacją Bitcoin’a dochodzącą do prawie 60%.

Źródło : https://coinpaprika.com

Co ciekawe, cena Bitcoin’a w zasadzie w ogóle nie zareagowała na problemy giełdy Bitfinex z amerykańską prokuraturą w sprawie kryptowaluty Tether oraz, co jeszcze bardziej zaskakujące, na kradzież ponad 40 milionów $ w Bitcoin’ie z giełdy Binance.

Ostatnia aktualizacja :