Komisja CFTC zezwala LedgerX na wprowadzenie futures na Bitcoinie
Źródło : https://wsj.com

Amerykańska Komisja Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC  – Commodity Futures Trading Commission ) zatwierdziła aplikację LedgerX i dzięki temu, firma będzie mogła oferować fizycznie rozliczane kontrakty terminowe (futures) na Bitcoinie (BTC). Na zgodę komisji LedgerX czekał od listopada 2018 roku, kiedy to firma złożyła wniosek.

LedgerX jest spółką z o.o. z siedzibą w Nowym Jorku, a także jest w 100% zależna od Ledger Holdings, Inc. Firma została zarejestrowana w CFTC jako instytucja wykonująca transakcje swap i organizacja rozliczania instrumentów pochodnych (DCO – Derivatives Clearing Organization) od lipca 2017 roku. Od wczoraj, tj. 24 czerwca 2019 roku, LedgerX jest również zarejestrowany jako wyznaczony rynek kontraktowy (DCM – Designated Contract Market).

Kontrakty terminowe rozliczane fizycznie oznaczają tyle, że gdy kontrakt wygasa, kupujący otrzymuje towar bazowy (w tym przypadku BTC) a nie walutę fiat. Kontrakty CBOE oraz CME rozliczane są drugim sposobem.

Co istotne, wczorajsze zatwierdzenie aplikacji oznacza, że nowojorski LedgerX rozszerzy swoją ofertę nie tylko o kontrakty terminowe na Bitcoinie, ale również będzie mógł zaoferować swoje produkty inwestorom detalicznym, a nie tylko instytucjonalnym.

Główny kierownik ds. operacyjnych i ryzyka w LedgerX, Juthica Chou, powiedział portalowi CoinDesk, że firma chce być pierwszym dostawcą tego produktu w USA, jednak nie jest znany dokładny harmonogram wprowadzenia kontraktów terminowych na platformę.

“Nie ma wątpliwości, że chcemy być pierwsi, chcemy być obecni. Uważamy, że jesteśmy w lepszej pozycji i chcemy być tam, aby obsługiwać klientów każdego rozmiaru” – dodał Chou.

 

Ostatnia aktualizacja :