Jak podaje serwis informacyjny CCN.com korzystając z raportu Circle Research, krypto fundusze hedgingowe, inwestorzy podwyższonego ryzyka oraz firmy z kapitałem prywatnym zwiększyły wartość swoich portfeli inwestycyjnych o 40% w 1Q 2019. Ważnym faktem jest, iż wzrost ten miał miejsce przed kwietniowym “bull run’em” na rynku kryptowalut, podczas którego Bitcoin dobił do ceny 5600$. Co to oznacza dla funduszy? – drugi kwartał 2019 dzięki znaczącym wzrostom już na początku może przynieść dużo lepsze rezultaty, niż “marne” kwartalne 40%.

Portfele akcji wymienionych instytucji urosły do wartości 14.4 miliarda dolarów. Teoretycznie wciąż mało, jednak jeśli spojrzymy na poniższy wykres, od roku widać wyraźny trend wzrostowy w wartości portfeli funduszy, co jest sygnałem, iż inwestorzy darzą obszar kryptowalut oraz projektów opartych o blockchain coraz to większym zaufaniem jako potencjalne inwestycje.

Oprócz danych dotyczących funduszy hedgingowych itp., raport Circle Research podał również statusy stablecoin’ów. Wyróżnił on kryptowalutę DAI, która ciężko walczyła o utrzymanie kursu dolara. W niektórych momentach. DAI spadł do ceny 0.95$, co jest niekorzystne z punktu widzenia stablecoin’a. Najmniej zmiennym stablecoin’em był USDC. Problem z DAI jest taki, że nie jest on dostępny w parze z wieloma innymi kryptowalutami, a co za tym idzie traderzy muszą wymieniać DAI na inne stablecoin’y, aby móc “trejdować” na docelowych parach giełdowych. USDC z kolei zbiera “pochwały” od specjalistów rynkowych jako najmniej zmienny stablecoin, jedyny notowany na Coinbase i jako jeden z najbardziej udanych projektów z ostatniego roku.

 

Ostatnia aktualizacja :