facebook

 

Podczas posiedzenia Kongresu Stanów Zjednoczonych, członek Partii Republikańskiej i kongresman ze stanu Wisconsin – Sean Duffy – poruszył aspekt dostępu do “krypto”waluty Libra wprowadzanej przez Facebook, giganta mediów społecznościowych, do światowego obiegu.

 

Libra jest bardzo gorącym tematem w ostatnich dniach. Wypowiedzi Jamie’go Dimon’a o znikomym wpływie kryptowaluty Facebook’a na świat finansów, Donald’a Trump’a o marnej roli kryptowalut i Libra jako środków płatniczych mówią same za siebie – temat ten jest na topie.

Wczoraj, tj. 17 lipca, portal Bloomberg opublikował nagranie z posiedzenia Kongresu Stanów Zjednoczonych, podczas którego głos zajął Sean Duffy. Trzymając w dłoni 20 dolarowy banknot rozpoczął przemówienie :

“Ten 20 dolarowy banknot nikogo nie dyskryminuje. Możesz być mordercą, mówić straszne lub szalone rzeczy. Ten banknot może być użyty przez dowolną osobę. Posiada tę cechę – odnosząc się do waszej sieci (sieci Libra), czy Milo Yiannopoulos lub Louis Farrakhan mogą używać Libry?”

Dla wyjaśnienia – wyżej wymienione osoby zostały krótko mówiąc zbanowane przez Facebook, więc nie mają dostępu do platformy, swoich kont itd.


David Marcus, szef w Facebook ds. kryptowaluty Libra zaczął dość niefortunnie od unikania odpowiedzi na pytanie. Poruszył temat polityki platformy Facebook w sprawach politycznej poprawności wypowiedzi, na co jednak Duffy zareagował krótkim i prostym pytaniem – mogą czy nie mogą? Marcus mimo zakłopotania zdołał odpowiedzieć – “Jak narazie nie wiem”.

Sean Duffy poruszył bardzo ważną kwestię “krypto”waluty Facebook’a. W zasadzie do każdej z kryptowalut, wszyscy ludzie, co do jednego, (mówiąc o tych z dostępem do internetu) mają dostęp. Dodatkowo, aby utrzymywać sieć Libra, czyli być jej węzłem, trzeba zapłacić Facebook’owi 10 milionów dolarów. W głowach wielu ludzi powoli może pojawiać się pytanie, czy aby na pewno Libra jest pełnoprawną kryptowalutą?

Ostatnia aktualizacja :