LedgerX

 

LedgerX, jako pierwsza firma w USA, wprowadził obsługę kontraktów terminowych na fizycznie popartym Bitcoinie.

 

Po kilku tygodniach od decyzji Amerykańskiej Komisji Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) o zatwierdzeniu aplikacji na wprowadzenie przez LedgerX kontraktów terminowych (futures) na fizycznym Bitcoinie (BTC), firma ogłosiła dziś, tj. 31 lipca, że zaczęła obsługę tych kontraktów na swojej platformie Omni.
 

Tym samym, firma LedgerX przegoniła konkurentów również starających się o wprowadzenie obsługi futures na swoich platformach, w tym międzynarodową giełdę Bakkt lub TD Ameritrade.

Warto zwrócić uwagę również na to, że dzięki wprowadzeniu futures przez LedgerX, korzystać z nich będą mogli zarówno inwestorzy instytucjonalni z olbrzymim zapleczem finansowym, jak i inwestorzy detaliczni obracający mniejszymi kwotami.

Określenie “fizyczny Bitcoin” może być dość niezrozumiałe dla większości osób, jednak jest bardzo łatwo zrozumieć, co to oznacza dla inwestora. Po upływie kontraktu, dostajemy Bitcoin’a, a nie jego równowartość w dolarach, jak to ma miejsce w przypadku innych kontraktów terminowych na Bitcoinie lub na złocie (stąd wzięła się nazwa – “papierowe złoto”). Co więcej, CEO LedgerX, Paul Chou, poinformował portal Coindesk, że depozyty składane na rzecz kontraktu również mogą być pod postacią Bitcoin’a.

Po opublikowaniu informacji o wprowadzeniu futures, cena Bitcoin’a lekko powędrowała do góry przekraczając nieznacznie poziom 10 000 $, poniżej którego była przez ostatnie kilka dni.

Źródło : CoinPaprika
Ostatnia aktualizacja :