LocalBitcoins wycofuje swoje usługi z Iranu
Autor : naturfreund_pics

LocalBitcoins, fińska giełda kryptowalut peer-to-peer, przestała obsługiwać klientów zamieszkujących w Iranie. Tak wynika z oficjalnej strony giełdy w tym kraju. Po wejściu na nią pojawia się informacja : “Niestety LocalBitcoins jest nie dostępna w wybranym przez Ciebie regionie”.

 

LocalBitcoins IranTeoretycznie, giełda nie wydała oficjalnego oświadczenia o wycofaniu usług dla irańczyków. Większość osób jednak podejrzewa wpływ sankcji USA nałożonych na Iran.

Pierwsze informacje pojawiły się, gdy na lokalnych grupach Telegramowych użytkownicy zaczęli pisać o swoich problemach ze wstawianiem nowych i aktualizowaniem istniejących już transakcji na platformie.

Portal Coindesk przytacza odpowiedź giełdy LocalBitcoins na zapytanie użytkownika : “Jeśli posiadasz już konto, będziesz mógł wypłacić swoje Bitcoiny, ale nie będziesz mógł korzystać z platformy do handlu nimi”.

LocalBitcoins nie wyróżnia się na tle innych giełd przez obecne działania. Giełdy takie jak Coinbase, Binance czy Bittrex również nie oferują swoich usług w tym kraju. Częstym jest, że ceniące się giełdy kryptowalut wycofują się z państw obciążonych np. sankcjami lub będących w sporach z “mocarstwami” tego świata. Unikają w ten sposób podejrzeń o np. finansowanie prania brudnych pieniędzy.

Giełda LocalBitcoins jest znana ze swojej działalności między innymi w Wenezueli. Stan tamtejszej gospodarki, a co za tym idzie poziom inflacji są na wyjątkowo złym poziomie. Ludzie z tego kraju skupują Bitcoin’y, aby ocalić choć trochę ze swoich wypłat. W marcu na ICOBrands opublikowaliśmy artykuł zawierający statystyki giełdy LocalBitcoins.