Miliarder Tim Draper : Bitcoin będzie wart 250 000 $
Źródło : https://pacedm.com/

Miesiąc maj jest zdecydowanie pozytywny dla całego rynku kryptowalut. Największa waluta, Bitcoin (BTC), zyskała ponad 60% od początku miesiąca przebijając opór 8000 $. Obecnie cena oscyluje w okolicach 7600 – 7800 $, co jest wciąż sporym wzrostem w stosunku do końca kwietnia, gdy Bitcoin wart był około 5000 $.

Altcoin’y pomimo w większości przypadków strat w parze z BTC, utrzymały swoje wartości w dolarach, a niektóre z nich, jak np. Binance Coin (BNB), przebiły swoje ATH (All-Time-High).

Od kilku tygodni pojawiają się pogłoski, że rynek kryptowalut odnotował już swoje dno w grudniu 2018 roku, zima na rynku kryptowalut się skończyła i zaczynamy nowy cykl. Do takich opinii zawsze podchodzimy sceptycznie, ponieważ patrząc krótkoterminowo na kryptowaluty, jesteśmy pewni tylko jednego – pójdzie w dół lub w górę.

Doświadczeni inwestorzy, patrzą na takie inwestycje długoterminowo. Tim Draper, miliarder, który w 2014 przewidział przebicie poziomu 10 000 $ przez BTC w okresie 3 lat, udzielił krótkiego wywiadu portalowi TheStreet. Rok temu powiedział, że Bitcoin będzie wart 250 000 $ do roku 2022. Obecnie podtrzymuje swoje zdanie, proponując “skupowanie na spadkach i odbiciach” w celu akumulacji BTC. Swoje przewidywania opiera na zaakceptowaniu Bitcoin’a jako waluty roboczej, a nie jednostki spekulacyjnej.

Do 2022 roku jeszcze daleko, więc ciężko ocenić, czy spekulacje Draper’a są w jakikolwiek sposób realistyczne. Warto przypomnieć, że 3 lata temu (czyli mniej więcej tyle samo, za ile będzie rok 2022), cena Bitcoin’a oscylowała w okolicach 500 $, co pomimo spadków w roku 2018, jest wciąż blisko 16 razy niższą ceną, niż obecna.

Ostatnia aktualizacja :