Aplikacja płatnicza Blockchain MoneyTap, opracowana wspólnie przez Ripple i japońskiego giganta SBI Holdings zajmującego się usługami finansowymi, została dofinansowana przez  13 lokalnych banków. W komunikacie SBI Holdings informuje, że Kiraboshi Bank, Shinsei Bank i Hokuriku Bank, wraz z dziesięcioma innymi lokalnymi instytucjami finansowymi. 

MoneyTap, który został zaprojektowany w celu szybkiego przesyłania pieniędzy za pośrednictwem aplikacji mobilnej wykorzystującej rozwiązanie Ripple Blockchain xCurrent, otrzyma podobno w tym roku inwestycje od innych japońskich instytucji finansowych. Według SBI Holdings banki korzystające z tego rozwiązania będą współpracować w celu umożliwienia krajowych przelewów bankowych. Celem MoneyTap jest stworzenie infrastruktury przekazów pieniężnych, która będzie działać 24 godziny na dobę, umożliwiając klientom wysyłanie pieniędzy z banku krajowego do dowolnej innej instytucji – krajowej lub zagranicznej – uczestniczącej w projekcie. 

W październiku 2018 r. Ripple i SBI Holdings oficjalnie uruchomiły MoneyTap. Początkowo do projektu dołączyły trzy japońskie banki – SBI Sumishin Net Bank, Suruga Bank i Resona Bank. Jednak w oświadczeniu stwierdzono, że MoneyTap ostatecznie obejmie konsorcjum 61 japońskich banków – reprezentujących ponad 80 procent wszystkich aktywów bankowych Japonii. Przed oficjalnym uruchomieniem aplikacji, SBI Holdings otrzymało licencję od japońskich organów regulacyjnych na obsługę płatności elektronicznych. Rozwiązania przelewów zaprojektowane przez Ripple są wykorzystywane zarówno do krajowych, jak i transgranicznych transakcji międzybankowych. Na przykład hiszpańska grupa bankowa Santander korzysta z xCurrent firmy Ripple do międzynarodowych przelewów pieniężnych w Hiszpanii, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Platforma wymiany i płatności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Unimoni używa również platformy Ripple opartej na blockchain, aby zawierać  transakcje w czasie rzeczywistym do tajlandzkiego Siam Commercial Bank.

Ostatnia aktualizacja :