Corporate Traveller, największy operator podróży z Wielkiej Brytanii, akceptuje obecnie płatności Bitcoin (BTC), jak podaje ich komunikat prasowy z 15 kwietnia.

Rozpoczęcie współpracy z operatorem płatności kryptowalutowych BitPay pozwoli Corporate Traveller – który świadczy usługi zarządzania podróżami służbowymi dla małych i średnich przedsiębiorstw – na akceptację bitcoinów jako nowej metody płatności. Andy Hegley, Dyrektor Generalny UK w Corporate Traveler powiedział:

„Zidentyfikowaliśmy rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na opcję płacenia w bitcoinach za rezerwacje podróży służbowych dokonywanych przez naszych konsultantów. Wybraliśmy BitPay do zarządzania przetwarzaniem transakcji, ponieważ ułatwiają one i obsługują cały proces otrzymywania środków Bitcoin lub Bitcoin Cash od klienta i wypłacania gotówki na nasze konto. ”

Zgodnie z komunikatem prasowym Corporate Traveller nie przejmuje się zmiennością cen na rynkach kryptowalutowych, ponieważ bitcoiny zostaną przeliczone bezpośrednio na funty brytyjskie w momencie dokonywania transakcji. BitPay rzekomo pobiera 1% prowizji za konwersję funduszy, co według Corporate Traveler jest tańsze niż przetwarzanie płatności z kart kredytowych.

Inne firmy i organizacje z branży turystycznej zaczęły przyjmować kryptowaluty, powołując się na zapotrzebowanie klientów. W marcu 2018 r. Niemiecka Narodowa Rada Turystyki ogłosiła, że ​​akceptuje bitcoiny i inne kryptowaluty za zapłatę za swoje usługi.

W sierpniu tego samego roku rząd stanowy australijskiej prowincji Queensland wydał dotację na platformę płatności walutowych TravelbyBit, która miała na celu zwiększenie turystyki w Central Queensland poprzez sprzedaż ofert podróży za kryptowaluty.

Ostatnia aktualizacja :