Europa Wschodnia od dłuższego czasu wykazuje duże zaangażowanie w obszarze wdrażania technologii blockchain do swoich wewnętrznych struktur np. administracji. W roku 2018 Białoruś zapowiedziała brak opodatkowania przez okres 5 lat dla firm zajmujących się technologią łańcucha bloków, Rosja z kolei jest czołowym graczem, jeśli chodzi o programistów blockchain.

Michaił Fiodorow – doradca świeżo wybranego prezydenta-elekta Ukrainy, Władimira Zelenskiego – powiedział, że jednym z priorytetów nowej władzy na Ukrainie będzie wdrożenie technologii blockchain w główne struktury państwowe, ale nie tylko.

Jak podaje portal bitcoin.pl, podczas udzielonego wywiadu dla telewizji Gromadskiy, Fiodorow powiedział, że cyfryzacja Ukrainy jest priorytetem obecnej władzy i sam będzie współpracował z ekspertami z tego obszaru. Cytując część wywiadu :

“począwszy od cyfryzacji pojedynczego projektu testowego, zakończywszy na wdrożeniu blockchain do procedur głosowania. Od małych projektów po duże.”

Oprócz “oczywistych” zastosowań technologii blockchain na Ukrainie, takich jak usprawnienie administracji państwowej, czy też wprowadzenie głosowania na tej technologii, będzie walka z bardzo powszechną w krajach Europy Wschodniej korupcją.

Ostatnia aktualizacja :