Nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) przyznał BitLicense na uruchomienie kryptowalutowego biura maklerskiego Tagomi Trading LLC. W środę ogłoszono, że jest to 18. taka licencja wydana od czasu, gdy NYDFS sfinalizował swój kontrowersyjny program regulacyjny dla przedsiębiorstw związanych z kryptowalutami w 2015 roku. Tagomi otrzymało również tradycyjną licencję na przekazywanie środków pieniężnych – jak podaje w komunikacie prasowym NYDFS.

Dyrektor generalny giełdy – Greg Tusar powiedział w swoim oświadczeniu, że zatwierdzenie oznacza, że Tagomi będzie „pierwszym brokerem kryptowalutowym w Nowym Jorku”, czylibędzie otwierał transakcje w imieniu klientów na Bitcoinie, Ethereum i Litecoinie oraz będzie on szukał najlepszych okazji do realizacji zamówień swoich klientów w najlepszych dostępnych cenach i tak szybko, jak to możliwe.

Tagomi niedawno zebrał 12 milionów dolarów, aby zaoferować pierwszorzędne usługi maklerskie funduszom hedgingowym inwestującym w kryptowaluty. Start-up ruszył w grudniu, pozyskując łącznie 28 milionów dolarów. Wraz z nową licencją na handel kryptowalutami Tagomi dołącza do takich firm z branży blockchain jak Coinbase, Gemini, Genesis Global Trading, operatorów płatności Ripple i Square, firmy inwestycyjnej Robinhood oraz operatorów bitomatów Coinsource i Cottonwood
Vending.

Ostatnia aktualizacja :