Jak podaje Bloomberg, nowojorska firma E*Trade Financial Corp jest blisko wdrożenia handlu kryptowalutami na swoją platformę tradingową – informacja została podana przez osobę anonimową, ale ponoć “bliską” całej sprawie. Ta sama osoba stwierdziła, że firma E*Trade rozpocznie od dodania Bitcoina i Ethereum i niewykluczone jest dodawanie kolejnych kryptowalut w przyszłości. Rzecznik E*Trade odmówił komentarza na ten temat.

Firma E*Trade działa na rynku od prawie 40 lat, w roku 2018 osiągnęła ponad 2.8 miliarda dolarów przychodu i  jest jednym z większych graczy w przestrzeni maklerskiej, a teraz również jednym z nielicznych wprowadzających handel kryptowalutami do swojej oferty. 

Dołączenie tak dużej firmy, jaką jest E*Trade Financial Corp do grona oferujących handel krypto może być znaczącym krokiem w rozwoju i adopcji kryptowalut do obecnego systemu finansowego. Jak możemy zauważyć, coraz poważniejsze organizacje “wchodzą” w przestrzeń krypto i technologii blockchain – opublikowany wczoraj raport Circle Research, o którym pisaliśmy, wskazuje na trend wzrostowy wycen portfeli akcyjnych różnych podmiotów inwestujących  w krypto-aktywa i projekty oparte o blockchain.

Źródło : https://bloomberg.com

Ostatnia aktualizacja :