Opera wprowadzi TRON do swojej przeglądarki

 

Przeglądarka Opera ogłosiła zamiar wprowadzenia obsługi tokenu kryptowaluty Tron (TRX) oraz innych o standardzie TRC. TRX dołączy zatem do tokenów dostępnych na Crypto Wallet Opery, do których należy ETH oraz tokeny o standardzie ERC.

Z Opery korzysta ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie i jest ona pierwszą dużą przeglądarką na Android posiadającą funkcje Web 3 oraz Crypto Wallet. Dzięki nim użytkownicy mogą dokonywać transakcje i być częścią rozwoju internetu przyszłości opartego na technologii blockchain, szerzej znanego również jako Web 3.

Dodanie obsługi Tron do przeglądarki nie oznacza tylko możliwości przeprowadzania z jej poziomu transakcji, ale również udostępnia użytkownikom dostęp do TRON dApps i gier TRON. Wszystko to możliwe będzie w obrębie interfejsu użytkownika, bez jakichkolwiek dodatkowych wtyczek czy aplikacji portfelowych.

„Jesteśmy podekscytowani tym, że Opera, jedna z większych przeglądarek z setkami milionów użytkowników, będzie teraz bezproblemowo obsługiwać TRX i inne tokeny TRON. Wkrótce użytkownicy Opery będą mogli korzystać z dApps na blokach TRON ” – powiedział Justin Sun, CEO TRON.

Decyzję o wybraniu blockchain’a TRON uargumentował Krystian Kolondra, EVP z Opery : „TRON jest popularnym, szybko rozwijającym się blockchain’em z równie szybko rozwijającym się ekosystemem dApps. Cieszymy się, że możemy otworzyć na to naszą przeglądarkę. Otwierając produkty na wiele istniejących blockchain’ów, przyspieszamy powszechne wprowadzanie Web 3.”

Ostatnia aktualizacja :