polskie ieo
Źródło : https://awplife.com

Od kilku miesięcy dużą popularność zyskuje nowy sposób zbierania funduszy na projekty – IEO (Initial-Exchange-Offering). Jednymi z głośniejszych startup’ów w ostatnich tygodniach były te przeprowadzone na giełdzie Binance, np. Matic, których cena gwałtownie rosła po kampanii IEO.

Polska spółka, Fortem Capital, zdecydowała skorzystać z tej metody pozyskiwania funduszy i przeprowadzi pierwsze w Europie IEO. Firma specjalizująca się w usługach deweloperskich i komercjalizacji budynków, stworzy własną platformę opartą o technologię blockchain, do inwestowania w nieruchomości. Całość działać będzie na tokenie Fortem Capital (FCQ), zbudowanym na protokole ERC-20, co wydaje się najrozsądniejsze z uwagi na wszechstronność tego protokołu. Token umożliwi klientom dywersyfikację zainwestowanych środków – inwestycję w kilka nieruchomości jednocześnie – co nie było wcześniej dostępne.

IEO zostanie przeprowadzone na estońskiej giełdzie Coinsbit i planowana data startu zbiórki to 4 lipca. Nie jest to może tak szeroko znana giełda jak Binance czy IDAX, ale znajduje się ona na 56 miejscu rankingu według CoinPaprika  z dziennym wolumenem w okolicach 80 milionów $, co jest dobrym wynikiem, jak na giełdę istniejącą od roku.

Liczba tokenów FCQ wyniesie 210 000 000 sztuk i nie ulegnie ona zmianie. Podczas IEO, do inwestorów trafi 80% tokenów, których początkowa cena to 0.2 $. Co ciekawe i dość niespotykane, minimalna kwota inwestycji to jedynie 10 $, więc w zasadzie każdy może wziąć udział w sprzedaży.

Ostatnia aktualizacja :