pierwszy transport proof of concept

 

Samsung SDS, holenderski bank ABN AMRO i port w Rotterdamie, wspólnie przeprowadzili transport przesyłki Proof of Concept (PoC) z Korei Południowej do Holandii, w której śledzili kontener wyłącznie za pomocą inter-operacyjnej platformy blockchain, jak podaje raport The Maritime Executive z 1 lipca 2019.

 

Zgodnie z zapowiedziami, kontener był śledzony za pośrednictwem platformy blockchain „DELIVER”, co pozwoliło na natychmiastowe opłacenie przesyłki, jej pełne śledzenie i elektroniczną realizację.

Według dyrektora finansowego Port of Rotterdam, Paula Smitsa, tradycyjny proces wysyłki jest zwykle ciężki i nieefektywny:

„Obecnie płatności, administracja i fizyczny transport kontenerów nadal odbywają się w całości za pośrednictwem różnych wydziałów[…] Powoduje to nieefektywność, ponieważ zaangażowanych jest wiele stron i wszystko organizowane jest za pomocą papierowej dokumentacji. Na przykład średnio 28 podmiotów zajmuje się transportem kontenerów z Chin do Rotterdamu. ”

Platforma blockchainowa DELIVER została prawdopodobnie opracowana przez trzy organizacje partnerskie i jest interoperacyjną platformą, która obsługuje aplikacje Ethereum i Hyperledger, informuje TokenPost. Zgodnie z raportem integracja wielu bloków zapewnia szereg korzyści funkcjonalnych, w tym poświadczanie notarialne dokumentów, zapobieganie podwójnym płatnościom i transport aktywów.

Han Seung-yeop, menedżer w Samsung SDS, powiedział:

„System Blockchainowej odprawy celnej prowadzony przez Koreańską Służbę Celną opiera się na Hyperledger Fabric, podczas gdy Rotterdam Port w Holandii korzysta z platformy Ethereum […] Rozpoczęliśmy projekt Deliver, aby połączyć różne platformy.”

Teraz, gdy dostawa proof of concept została przeprowadzona pomyślnie organizacje odpowiedzialne za projekt podpisały umowę na uruchomienie wielu projektów pilotażowych opartych na tej platformie wysyłkowej. Ponadto partnerzy zapowiadają, że ostatecznym celem jest zapewnienie globalnej i niezależnej platformy do zarządzania wysyłkami.

Wykorzystanie technologii blockchain w transporcie między narodowym pozwoli zredukować koszty przesyłek tego typu. Dodatkowo znacząco przyspieszy procedury celne i pozwoli zamawiającemu na szczegółowe śledzenie swojej przesyłki.

Ostatnia aktualizacja :