Ponad 1/3 amerykańskich inwestorów rozważa zakup Bitcoina

 

Zainteresowanie Bitcoin’em (BTC) wciąż rośnie pomimo kilkutygodniowej stagnacji, bądź dla innych, spadku ceny największej kryptowaluty na świecie.

 

Dla kogoś, kto od dłuższego czasu obraca się w świecie kryptowalut i interesuje się nie tylko ich technologią, ale również ceną (tak wiemy, zazwyczaj jest odwrotnie), nie jest niczym nowym wkraczanie na ten rynek dużej liczby nowych osób, które usłyszały, że “można na tym zarobić”. Rok 2019 jak na ten moment bez żadnego zawahania można nazwać wzrostowym, a co za tym idzie, liczba osób zainteresowanych kryptowalutami i Bitcoin’em znów rośnie.

Rozwój rynku finansowego oparty jest jednak w głównej mierze na zainteresowaniu profesjonalnych inwestorów, ponieważ w większości przypadków to oni obracają wielkimi sumami pieniędzy.

Jak podaje portal Forbes, nowe badania przeprowadzone przez agencję Grayscale Investments, zajmującą się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, wykazały, że ponad jedna trzecia (36%) amerykańskich inwestorów rozważa zakup Bitcoin’a, co przekłada się – licząc z proporcji – na globalną populację 21 milionów inwestorów chętnych zainwestować w BTC.

Autorzy raportu napisali:

“Od czasu wprowadzenia Bitcoin’a na rynek w 2009 roku, stale zyskiwał on popularność i obecnie rozszerzył swoje zasięgi na szeroką publiczność. […] Inwestorzy stale poszukują nowych sposobów dywersyfikacji swoich portfeli, ponieważ tradycyjne aktywa i rynki zaczynają się coraz bardziej korelować ze sobą. Bardziej doświadczeni inwestorzy uznają, że Bitcoin i inne waluty cyfrowe mogą mieć unikalne cechy inwestycyjne, które zapewniają dywersyfikację daleko poza podstawową alokacją portfela, czyli 60% akcji / 40% obligacji.”

Rynkiem kryptowalut ciągle sterują news’y, jednak już nie w takim stopniu, jak miało to miejsce w roku 2017. Z jednej strony przekładanie decyzji SEC (Security and Exchange Commision) w sprawie platformy Bakkt, z drugiej pierwsze jej planowane testy – ani to pierwsze, ani to drugie – nie wpłynęło tak mocno na cenę Bitcoin’a, jak chociażby zakazanie kryptowalut w Chinach we wrześniu 2017 roku. Obecnie rynek krypto potrzebuje znacznie mocniejszego news’a, aby mogło to oznaczać gwałtowny ruch w górę lub dół, czego przez ostatnie kilka tygodni nie doświadczyliśmy.

 

Ostatnia aktualizacja :